Jakich efektów opalania natryskowego można się spodziewać?

Opalanie natryskowe stało się zdrową alternatywą dla osób, które chcąc zachować przez cały rok ładny koloryt skóry, ale nie chcą korzystać z usług tradycyjnego solarium czy poddawać się długiej słonecznej ekspozycji. W istocie opalanie natryskowe efekty daje zaskakująco naturalne, co więcej jest praktycznie całkiem bezpieczne. Nie powoduje skutków ubocznych, proces opalania jest stosunkowo krótki, zaś opalanie natryskowe przed i po zabiegu pokazuje wyjątkową odmianę.

Skuteczne opalanie natryskowe przed i po zabiegu

Jak każdy zabieg kosmetyczny, również opalanie natryskowe przed i po wymaga pewnych działań, aby było bardziej skuteczne a efekty dłużej widoczne. Substancje natryskiwane na skórę z użyciem powietrznej szczotki, czyli po prostu aerografu, odpowiednio dostosowanego pistoletu natryskowego. Dobrze wykonane opalanie natryskowe efekty daje znakomite, zwłaszcza przy pełnej współpracy osoby opalającej się z kosmetyczką.

Jak zwiększyć efektywność opalania natryskowego

Przed wykonaniem zabiegu warto zadbać szczególnie o skórę. Substancje zmieniające jej koloryt warto nakładać na skórę zdrową, bez uszkodzeń czy zmian. Opalanie natryskowe efekty dla dobrze odżywionej skóry będzie dłużej utrzymywać. Dzień przed wykonaniem zabiegu zalecane jest wykonanie dokładnego peelingu całej powierzchni ciała, która ma być poddana opalaniu. Nie należy również po tym oczyszczeniu wierzchniej warstwy naskórka stosować żadnych substancji nawilżających, natłuszczających czy też kolorowych kosmetyków, dezodorantów, perfum. Skóra powinna być sucha i czysta, wtedy opalanie natryskowe przed i po będzie najbardziej efektowne.

Co powinno się robić po wizycie w solarium natryskowym?

Bezpośrednio po zakończeniu natryskiwania ciało jest osuszane zwykle z użyciem strumienia powietrza. Po całkowitym wyschnięciu należy założyć delikatnie odzież wierzchnią, najlepiej luźną i nieprzywierającą ściśle do ciała. Po najwcześniej sześciu godzinach można wziąć prysznic, najlepiej z samej wody lub z użyciem delikatnych substancji myjących. Aby opalanie natryskowe efekty dało na dłuższy czas, należy w tym okresie szczególnie dbać o nawilżanie i odżywianie skóry, by nie ulegała ona szybkiemu złuszczaniu. Barwnik bowiem znajduje się w wierzchniej warstwie rogowej skóry.

Profesjonalne opalanie natryskowe efekty

Profesjonalnie wykonane z użyciem dobrych środków opalanie natryskowe przed i po daje wrażenie równomiernego, lekko ciemniejszego odcienia skóry. Opalenizna wygląda bardzo naturalnie i estetycznie. Ponadto skóra jest dodatkowo odżywiona i nawilżona dzięki odpowiednio dobranym substancjom zawartym w preparacie do opalania. Proces jest bezpieczny, bezbolesny i nie alergizuje.

Skuteczność opalania metodą natrysku

Ciemniejszy koloryt skóry utrzymuje się zwykle od tygodnia do dwóch, choć opalanie natryskowe efekty mogą być uwarunkowane dosyć indywidualnie. Metoda nakładania oraz sama konsystencja i właściwości preparatu pozwala uniknąć nieestetycznych plam i zacieków. Odpowiednio dopasowany typ substancji sprawia, że opalanie natryskowe przed i po wygląda naturalnie.

Trwałość opalenizny z solarium natryskowego

Opalanie natryskowe efekty uzyskuje dzięki działaniu w wierzchnich warstwach skóry. W związku z naturalnym procesem złuszczania się naskórka, jego trwałość jest ograniczona. Mimo iż skóra blednie stosunkowo równomiernie i naturalnie, może okazać się, że niektóre rejony szybciej stracą koloryt. Dlatego opalanie natryskowe przed i po w zgięciach kończyn, na łokciach czy pod biustem może szybciej zanikać.