Skóra okraszona letnią opalenizną bez wątpienia prezentuje się doskonale i sprawia, że wyglądamy pięknie i promiennie. Niestety szkodliwe działanie promieni słonecznych sprawia, że wielogodzinne opalanie w pełnym ich blasku, jest po prostu niezdrowe i może mieć przykre konsekwencje. Na szczęście istnieje inna alternatywa, która pozwala nam cieszyć się złocistobrązowym, równomiernym odcieniem karnacji. Mowa oczywiście o opalaniu natryskowym, z którego zalet korzysta coraz więcej osób. W przeciwieństwie do słońca jest w pełni bezpieczne dla skóry, natomiast odmiennie do klasycznych samoopalaczy, nie tworzy nieestetycznych plam oraz zacieków na ciele. Dowiedzmy się, na czym dokładnie polega ta metoda oraz czy znajdziemy salony, wykonujące zabieg, jakim jest opalanie natryskowe w Warszawie.

Na czym polega opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe, jak z resztą sama nazwa wskazuje, polega na rozpyleniu substancji opalającej na skórze. Metoda ta jest niezwykle prosta, a jej efekt podziwiać możemy bezpośrednio po wykonanym zabiegu. Preparat samoopalający jest w pełni bezpieczny, a dodatkowo nawilża i pielęgnuje ciało. Zawarte w nim składniki wpływają na pobudzenie wydzielania melaniny przez skórę, dzięki czemu zyskuje ona piękny odcień, bez wychodzenia na słońce.

Sztuczne opalanie bez smug? To możliwe!

Na rynku dostępnych jest wiele samoopalaczy, których użyć możemy samodzielnie, we własnym domu. Niestety efektem ich aplikacji są często bardzo nieestetyczne plamy, a także nieprzyjemny zapach. Kosmetyk wykorzystywany podczas opalania natryskowego z myślą o eliminacji tego problemu, wzbogacony został o specjalny barwnik. Dzięki temu możliwe jest jego precyzyjne nałożenie bez niepożądanych smug. Osoba wykonująca zabieg dokładnie widzi bowiem, które partie zostały już opalone, a które potrzebują nieco więcej uwagi.

Jak wygląda zabieg natryskowego opalania?

Wyróżniamy przede wszystkim dwie metody opalania natryskowego, ręczne oraz kabinowe. To pierwsze cieszy się na ten moment nieco większą popularnością. Wykonywane jest przez specjalistę, który własnoręcznie aplikuje substancję opalającą na ciało klienta. Druga metoda natomiast charakteryzuje się swą automatycznością. Wykorzystuje się do niej kabiny natryskowe, które po wejściu do nich spryskują równomiernie skórę, odpowiednio dobraną dawką preparatu. Jedynie od naszych indywidualnych preferencji zależy, jakie wybierzemy opalanie natryskowe. Warszawa to miasto, w którym znajdziemy salony oferujące zarówno ręczne, jak i automatyczne zabiegi.

 Zalety i wady opalania natryskowego

Opalanie natryskowe niesie za sobą naprawdę wiele korzyści, zaczynając od tego, że jest bezpieczne dla skóry, kończąc na natychmiastowym efekcie, jaki uzyskamy tuż po zabiegu. Jest to więc doskonały sposób na uzyskanie pięknego koloru skóry w kilka minut. Rezultat utrzymuje się zazwyczaj około 7 dni, lecz dzięki właściwej pielęgnacji możemy zadbać również o delikatne przedłużenie jego trwałości. Dla niektórych osób wadą może być to, że przez pierwsze 24 godziny od zabiegu, należy ograniczyć kontakt z wodą, czy też unikać wysiłku fizycznego, gdyż to właśnie w tym czasie aktywowana jest substancja opalająca, której zmycie mogłoby zmniejszyć lub popsuć uzyskany efekt.

Opalanie natryskowe w Warszawie — salony oferujące wysokiej jakości usługi

Jeśli szukamy salonów, które wykonują opalanie natryskowe Warszawa zaoferuje nam ich naprawdę wiele. Mieszkając w dużym mieście, nie musimy martwić się dostępnością takiej usługi, ponieważ dysponujemy szerokim wyborem wśród renomowanych salonów, które wykonują ten zabieg profesjonalnie i z największą starannością. Zarówno w centrum stolicy, jak i w okolicach mamy możliwość skorzystania z ”szybkiego opalania”.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając salon? Przede wszystkim na opinie zadowolonych klientów. Jest to bowiem najlepsza rekomendacja.